“Éltem egyszer én…” Márai és a vers- Hirtling István színművész estje
2022.09.22. - Hirtling István felolvasóestje lesz Márai Sándor verseiből 2022. szeptember 22-én 18 óra 30 perckor a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban. Bevezetőt mond Mészáros Tibor irodalomtörténész, a Márai-hagyaték kezelője, közreműködik Szabó Dániel cimbalomművész.
Nagyon ritkán esik szó a lírikus Márairól, pedig életművét végig kíséri a vers. Hazai korszakában több jelentős és kevéssé ismert alkotása született, de az emigrációban sem csak a Halotti beszéd és a Mennyből az angyal számít kiemelkedő alkotásnak.
Plakát letölthető:
marai-est.pdf (3.7 MB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk