Magyarok Nagyasszonya ünnepén megtelt a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda diákjaival és óvódásaival a székesfehérvári Szent Imre templom. Ugrits Tamás püspöki biztos szentbeszédben a Magyarok Nagyasszonya ünnepe kapcsán a Mária-tisztelet fontosságáról és annak különböző formáiról beszélt. Szűz Mária attól fogva, hogy Szent István király felajánlotta neki koronáját és országát, számtalan alkalommal volt égi pártfogója a magyaroknak a történelem sorsfordulóin, nehéz helyzetekben. Ennek arra kell indítania bennünket, fehérváriakat és különösen a Szent Imre iskola diákjait, hogy példát mutatva őrizzük ezt a hagyományt és bízzuk magunkat Mária oltalmába, kérjük segítségét ma is - mondta Ugrits Tamás atya.
Szent István király felajánlása óta nagyasszonyunknak tiszteljük a Szűzanyát. XIII. Leó pápa engedélyezte a külön ünnepet népünk számára. Máriának felajánlott nemzet vagyunk, Mária közbenjárását kérjük és tapasztaljuk életutunkon.
BPK
Fényképeket készítette Nagy Anikó
Videó: Somogyi Tamás és BPK
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk