Örömmel adunk tájékoztatást arról, hogy Főtisztelendő mons. Dr. Lengyel Ervin urat Ferenc pápa 2022. március 1-jén tanácsosi címmel tüntette ki.
Lengyel Ervint 2004. június 24-én szentelte pappá Spányi Antal székesfehérvári püspök. Pápai diplomáciai küldetését 2011-ben kezdte meg. Kamerunban 2011-2014, Angolában 2014-2017, Oroszországban 2017-2019 között teljesítet diplomáciai szolgálatot. 2019-től Irakban folytatja diplomáciai munkáját.
2016-ban pápai kápláni kitüntetést kapott; 2020-ban pedig jogi doktorátust szerzett Rómában.
Kitüntetéséhez szívből gratulálunk, és további szolgálatához Isten bőséges áldását kérjük.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk