Lelkipásztori látogatás Bajorországban - beszámoló

2023. 12. 02. | | 2023. 12. 03.

Lelkipásztori látogatás Bajorországban

2023.12.02-04. - Spányi Antal megyéspüspök 2023. december 2. és 4. között lelkipásztori látogatáson vett részt Mayer Mihály emeritus pécsi megyéspüspökkel és Hajdu Ferenc általános helynökkel együtt Bergen bei Neuburg an der Donau városában. Advent 1. vasárnapján adott hálát papszentelésének 60. évfordulóján Dr. Franz Kasper prelátus, aki a székesfehérvári egyházmegye tiszteletbeli kanonokja. A szentmise fő celebránsa Gregor Maria Hanke OSB eichstatt-i megyéspüspök, szónoka pedig Dr. Franz Jung würzburgi megyéspüspök volt.

Együtt miséztek ebből az alkalomból a Prelátus barátai és tisztelői, többek között a limburgi egyházmegye két segédpüspöke, a zambiai Lusaka érseke Dr. Alik Banda, összesen 10 püspök és számos pap is. Délután a zarándoktemplomban adventi zenés áhítaton vettek részt a meghívottak.

A látogatás során lehetőség nyílt kétoldalú megbeszélésekre, az egyházmegyék örömeinek és gondjainak megosztására is, különös tekintettel a szinodális folyamatokra a világegyházban és Németországban. Az összegyűlt Főpásztorok imádkoztak a békéért is, melynek hiányát sajnos oly sok helyen kell megtapasztalnunk. A lelkipásztori látogatás megerősítette a székesfehérvári egyházmegye és az egyetemes egyház kapcsolatát.

Hajdu Ferenc