Lelkinap a Vizitációs szerzetesközösségben

2015. 08. 12. | | 2015. 08. 22.

 

 

2015. 08. 12-én, szerdán a Szűz Mária Látogatásáról nevezett rend főnöknőjének meghívására Spányi Antal megyés püspök tart lelkigyakorlatot a budakeszi rendházban.

Vizitációs szerzetesközösség Magyarországon egyedül a Székesfehérvári Egyházmegye területén működik, amelynek apostoli feladata imádsággal, önmegtagadással, jó példával evangelizálni a világot.

A magyarországi Vizitációs szerzetes közösség tagja volt boldogemlékű Bogner Mária Margit (1905-1933), akinek élete a szeretet hősies gyakorlásával telt, a szenvedés türelmes viselésével. Boldoggá avatását a Vizitációs rend és a Székesfehérvári Egyházmegye közösen indította el a Vatikánban.

 

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk