Különleges képességű fiatalok biztonságos szállítása

2020. 01. 30. | 2020. 01. 28.

Különleges képességű fiatalok biztonságos szállítása

2020. január 30-án, délelőtt 9 órakor, a Batthyány u. 2 szám alatt kerül sor annak az új OPEL ZAFIRA személyautónak az átadására, melyet Spányi Antal püspök atya, a Székesfehérvári Egyházmegye részéről biztosít az idén 10 éves Szent Kristóf Háznak. Az autó, az eddig használt, közel 20 éves, már nem eléggé biztonságos szállítójárművet helyettesíti majd, és lehetőséget biztosít a munkatársaknak, hogy orvosi ellátásra, családi kapcsolattartásra, ügyintézésre, valamint különböző szabadidős programokra (színház, sportrendezvény, kirándulás, táborozás) vihessék az akadályozottsággal élő fiatalokat. A kiválasztott gépjármű, nagy utasterének és csomagtartójának köszönhetően, óriási segítséget jelent a nehezebben mozgó, vagy akár kerekes-székes fiatalok utaztatásához, a kerekesszék szállításához is. Ez különösen fontos többek mellett, egy olyan halmozottan akadályozott fiatal számára is, aki Gárdonyban él kerekes-székesként, és csak így oldható meg rendszeres bejárása a Szent Kristóf Házba. A fiatalok már nagy izgalommal, énekkel, verssel készülnek az autó átadására.