2015. november 25-én, az MTA székházában kerül megrendezésre a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóintézete és a Magyarországi Németek Pécs-Baranyai Nemzetiségi Köre által a Gulag-emlékév kapcsán szervezett nemzetközi tudományos konferencia a szovjet fogságról.
A konferencia célja, hogy a 70 évvel ezelőtti szörnyűségek elszenvedőiről méltó módon megemlékezzünk, személyes és kollektív tragédiájukkal szembenézzünk nemcsak itthon, hanem az egykori szovjet befolyási övezet más országában is. Ebben a nemzetközi kitekintésben próbál segíteni a konferenciára tíz országból érkező tizenhét előadó, akik értékes előadásaikkal segítenek megvilágítani a tragikus események különböző dimenzióit.
Meghívó és részletes program letöltése:
1511neb_meghivo.pdf (1 MB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk