Kiállítás nyílik Németh László Imre könyvének ábrázolásaiból

2023. 03. 17. | 2023. 03. 02.

Kiállítás nyílik Németh László Imrének a római Santo Stefano Rotondo ábrázolásaiból álló gyűjteményéből

2023.03.17. - 17 órakor nyílik meg a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum szervezésében Németh László Imre atya, a római Santo Stefano Rotondoról készült könyvének ábrázolásait bemutató kiállítás a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Az Örök Város egyik ismert műemléke a Szent István kerektemplom. Az 1998 és 2020 között Rómában szolgáló Németh László atya két évtized gyűjtőmunka után vállalkozott arra, hogy könyv formában mutassa be a templom 16. és 20. század között készült ábrázolásainak jellegzetes darabjait. A Magyar emlékek római temploma című könyv anyagából készülő kiállítást Molnár Antal történész, a BTK Történettudományi Intézet igazgatója, a Pápai Történettudományi Bizottság tagja nyitja meg. Köszöntőt mond Spányi Antal püspök.