Prohászkától-Prohászkáig - Budakeszi diákok biciklis zarándoklata Székesfehérvárra
2017.03.31. - Második alkalommal zarándokolt Prohászka püspök temetkezési helyére a budakeszi Prohászka Ottokár Gimnázium diákjainak egy csoportja, az iskola névadójára emlékezve. A biciklivel bejárt útvonal állomásain keresztül a fiatalok egy lelki utat is bejártak, míg elérkeztek Székesfehérvárra, először a Püspöki Palota udvarára, ahol Spányi Antal megyés püspök várta a fiatalokat.
A kísérő tanárokkal együtt a reggeli órákban indultak a tanulók biciklivel, akik közül tavaly már többen részt vettek a tavalyi zarándoklaton is. Bilik János igazgatóhelyettes az elmúlt évben határozta el kollégáival, hogy hagyományt teremtve Prohászka püspök halálévfordulóján a nagy püspöknek, Magyarország tanítójának és apostolának gazdag személyiségét egy zarándoklat segítségével hozzák közelebb a fiatalokhoz.
A megyés püspök az egyházmegye kegyhelyeinek imáiból ajándékozott a diákoknak és elmondta velük a Prohászka Imaszövetség imáját.
A fiatalok biciklis zarándoklatának utolsó állomása a Prohászka emléktemplom volt. Tóth Tamás a templom a plébánosa fogadta a zarándokcsoportot, beszélt a püspök síremléke előtt a főpásztor mai hatásáról, a hívők iránta érzett tiszteletéről. A diákok koszorút helyeztek el a 90 éve elhunyt székesfehérvári püspök sírján és imádkoztak névadójuk, Prohászka Ottokár közbenjárásáért.
Berta Kata
Képek: Somogyi Tamás
Videó Somogyi Tamás és Berta Kata
| H | K | Sz | Cs | P | Sz | V |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk