Kerékpáros zarándoklat Prohászkától Prohászkáig - beszámoló

2016. 04. 01. | | 2016. 04. 13.

 

 

 

Április elsején Prohászkától Prohászkáig

2016. április 1. - Iskolánk biciklis különítményével Budakesziről, a Prohászka Gimnáziumtól elzarándokoltunk Székesfehérvárra, a Prohászka sírig. Tettük ezt azért, mert névadónk 89. mennyei születésnapját és második otthonunk 25. születésnapját egy ilyen különleges ajándékkal szerettük volna megünnepelni.

Gyönyörű, napos időt, szendvicsekkel, gyümölcsökkel, tejjel gazdagított megállókat élvezhettünk, a helyenként emelkedős, változatos tájon át vezető utunk során. A 24 tekerő zarándok diák biztonságát, kitartását és töretlenségét 5 szintén tekerő zarándok tanár úr, Földváry Miklós, Rubovszky Péter, Pitter Károly, Kovács András, Kutasy Pál, valamint a gazdasági vezető, Salakta Péter biztosította. Az ellátmányt Török Csaba igazgató úrtól kaptuk, aki az utolsó 18 km-es szakaszon együtt kerekezett a csoporttal. A fényképekről Balogh Zoltán tanár úr gondoskodott.

Az alkalom ezen kívül egy remekül végiggondolt és összeállított lelkigyakorlatként is szolgált Bilik János tanár úr jóvoltából, aki a teljes szervezést is végezte. Indulásnál a zarándokkeresztek és kerékpárok megáldását Tóth András diakónus végezte, aki Bicskéig tekert a zarándokokkal. Minden állomásnál egy-egy Farkas Edith és Prohászka Ottokár idézetet hallgathattunk meg, melyeket tekerés közben gondolhattunk végig, s amelyeket a nap végén emlékként haza is vihettünk magunkkal.

Zarándoklatunk különleges állomása volt a székesfehérvári püspöki palota kertje, ahol az udvaron várt bennünket Spányi Antal püspök atya, aki Kaszap István és Prohászka Ottokár képekkel ajándékozott meg minket, és lelki útravalóként Prohászka lelkiségéről és Kaszap István fiatalos, lendületes, de mégis őszinte és mély istenkapcsolatáról beszélt nekünk. Mindemellett biztatta azokat, akik az érettségi megkezdése előtt állnak, sok sikert kívánva minden Prohászkás végzős diáknak.

Prohászka Ottokár és Kaszap István sírjánál Tóth Tamás atya köszöntött minket, majd megkoszorúztuk Magyarország apostolának és tanítómesterének sírját.

Őszintén reméljük, hogy ezzel a kerékpáros zarándoklattal egy új hagyomány születik a Prohászka Ottokár Katolikus Gimnáziumban. Sokat kaptunk ezen a napon! Hála legyen érte Istennek! Deo Gratias!

A zarándoklatot az EGYH-KCP-15-0039 „A közösség építése a 25 éves Prohászka Gimnáziumban” című pályázat támogatta.

Prohászka Ottokár Gimnázium 12.a osztálya

Beszámoló letöltése:  1604beszamolo.pdf (940 kB)

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk