Katolikus börtönlelkészek országos találkozója Székesfehérváron - beszámoló

2015. 04. 30. | | 2015. 05. 04.

 

 



2015. április 30. - Székesfehérváron találkoztak a katolikus börtönlelkészek és látogatást tettek a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai, martonvásári és székesfehérvári objektumaiban, vendégei voltak Spányi Antal megyés püspöknek.

Tornyai Gábor börtönlelkész szervezésében Székesfehérváron találkoztak a katolikus börtönlelkészek szakmai tanácskozásra. Megtekintették a környék börtöneit és Bíró László tábori püspök vezetésével megvitatták a börtönmisszió jelenlegi helyzetét. A mintegy 17 fős társaság a Püspöki Palotában tájékoztatta Spányi Antal megyés püspököt a börtönmissziósok által végzett szolgálat eredményeiről, a társadalom számára is fontos hatásairól. Megosztották pozitív tapasztalataikat a börtönpasztorációról: a hitoktatás, lelkigyakorlatok, bibliaolvasás, lelkivezetés, szentmisék, szentségimádások, és a szentségek kiszolgáltatása terén.  Szó esett a börtönvilágot övező problémákról, az utógondozás hiányosságairól, a családdal való kapcsolattartás nehézségeiről.

Az egyház küldetésénél fogva a kiengesztelődést hirdeti, így vesz részt a társadalmi reintegráció szolgálatában. A börtönlelkészek szolgálata tehát kiemelten fontos, felhívja a figyelmet a fogvatartottak emberi mivoltára és lelki szükségleteire. - állapították meg a találkozó résztvevői.

BPK
Képek: Somogyi Tamás
Videó: Somogyi Tamás és BPK

 

Kapcsolódó videóanyag

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk