Karitász tábor Öreghegyen - beszámoló

2014. 08. 08. | | 2014. 08. 08.

„Életünk legértékesebb pillanatai azok, melyekben másoknak örömet szerzünk.” – ezt a Peter Rosegger (német író) idézetet választotta mottójául az Öreghegyi Rk. Egyházközség Karitász Csoportja. A 2014-es karitatív programsorozatuk keretében idén is meghirdették az Angol-német nyelvi, kézműves és drámapedagógiai táborokat 50 fővel, hogy a gyermekek a szünidőt hasznosan, tartalmasan töltsék el. A táborok július 28-tól augusztus 8-ig tartottak.

A tavalyi sikereseken felbuzdulva drámapedagógiai foglalkozásokat is beépítettek a napi programba, hogy a kommunikációs készség fejlesztése mellett az egymás iránt toleranciát, az egymást segítő szellemiséget gyakorolhassák a gyermekek a közösségében.

A plébánián és a közeli iskolában szervezett hetek célja volt, hogy a város iskoláiból kiválasztott fiatalok térítésmentes angol-német nyelvoktatásban vehessenek részt, kézműves foglalkozásokon fejlesszék képességüket főként a természetben található anyagok ismeretével, megmunkálásával. A kirándulások hazánk történelmi emlékeinek, természeti szépségeinek és értékeinek megismerését tűzték ki célul, hogy felhívják a fiatalok figyelmet környezetük, turisztikai értékeire, a növény és állatvilág megóvására.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK