Jubileumi zarándoklat Alsószentivánra

2017. 05. 13. | 2017. 05. 10.

 

 

 

2017. május 13. - “Máriát dicsérni, hívek jöjjetek!” címmel hívják zarándoklatra a híveket a fatimai jelenések 100. évfordulóján.

100 éve, hogy Fatimában megjelent a Szűzanya. Köszöntsük őt együtt, hazánk legelső fatimai kegyhelyén: Alsószentivánon!  Szeretettel várjuk azokat a híveket, akik szívesen részt vesznek a gyalogos zarándoklaton.
 
Május 13-án 7.00. órakor gyülekezünk az alapi római katolikus templomnál, s a Honvéd utcán végig haladva, határúton sétálunk a kegyhelyre. A kb. 5 km-es utat énekelve, imádkozva tesszük meg, bárki csatlakozhat hozzánk, aki egy kicsit szeretne kizökkenni a hétköznapok komfortjából.

Kényelmes tempóban megyünk, sík (kicsit homokos) terepen. A visszafele utat már nem szervezetten tesszük meg, ki-ki saját tetszése szerint.

A zarándoklatra való jelentkezés nem kötelező, de lehetséges a Facebook események között, csakúgy mint az esemény hírének terjesztése is: https://www.facebook.com/events/1362467713826744/

Kanyóné Somogyi Tünde

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk