2017. május 13. - “Máriát dicsérni, hívek jöjjetek!” címmel hívják zarándoklatra a híveket a fatimai jelenések 100. évfordulóján.
100 éve, hogy Fatimában megjelent a Szűzanya. Köszöntsük őt együtt, hazánk legelső fatimai kegyhelyén: Alsószentivánon! Szeretettel várjuk azokat a híveket, akik szívesen részt vesznek a gyalogos zarándoklaton.
Május 13-án 7.00. órakor gyülekezünk az alapi római katolikus templomnál, s a Honvéd utcán végig haladva, határúton sétálunk a kegyhelyre. A kb. 5 km-es utat énekelve, imádkozva tesszük meg, bárki csatlakozhat hozzánk, aki egy kicsit szeretne kizökkenni a hétköznapok komfortjából.
Kényelmes tempóban megyünk, sík (kicsit homokos) terepen. A visszafele utat már nem szervezetten tesszük meg, ki-ki saját tetszése szerint.
A zarándoklatra való jelentkezés nem kötelező, de lehetséges a Facebook események között, csakúgy mint az esemény hírének terjesztése is: https://www.facebook.com/events/1362467713826744/
Kanyóné Somogyi Tünde
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk