Jubileumi Karitász találkozó Egerben

2016. 05. 21. | | 2016. 05. 20.



2016.05.21. - A Katolikus Karitász kettős jubileumi évében ünnepi találkozót rendez az Egri Főegyházmegyei Karitász a május 21-én, szombaton 9.30-tól az egri bazilikában.

A találkozón a Főegyházmegye területéről mintegy 1000 karitász önkéntes vesz részt. Az ünnepi szentmisét Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász elnöke és Ternyák Csaba egri érsek mutatja be a jelenlévő papokkal.

A nap során előadást tart többek között Soltész Miklós államtitkár, Böjte Csaba testvér, Zagyva Richárd, a Karitász országos igazgatóhelyettese is. Számos beszámoló idézi majd fel a főegyházmegye elmúlt 25 évének karitász munkáját, valamint megismerkedhetnek a plébániai csoportok életével is.

A programok alatt a bazilikában megtekinthető a Karitász történetét bemutató kiállítás.

Részletes program letöltése:  1605jubileumi_karitasz_talalkozo_egerben.pdf (80 kB)



© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk