2016.05.21. - A Katolikus Karitász kettős jubileumi évében ünnepi találkozót rendez az Egri Főegyházmegyei Karitász a május 21-én, szombaton 9.30-tól az egri bazilikában.
A találkozón a Főegyházmegye területéről mintegy 1000 karitász önkéntes vesz részt. Az ünnepi szentmisét Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász elnöke és Ternyák Csaba egri érsek mutatja be a jelenlévő papokkal.
A nap során előadást tart többek között Soltész Miklós államtitkár, Böjte Csaba testvér, Zagyva Richárd, a Karitász országos igazgatóhelyettese is. Számos beszámoló idézi majd fel a főegyházmegye elmúlt 25 évének karitász munkáját, valamint megismerkedhetnek a plébániai csoportok életével is.
A programok alatt a bazilikában megtekinthető a Karitász történetét bemutató kiállítás.
Részletes program letöltése:
1605jubileumi_karitasz_talalkozo_egerben.pdf (80 kB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk