IV. Egyházmegyei Ki mit tud? - döntő
2016.04.09. - Szív- és lélekmelengető kép fogadta a IV. Egyházmegyei Ki mit tud? döntőjének zsűrijét, amikor az értékelés végeztével visszatértek a Szent István terembe. A színpad előtt ugyanis éppen „örömzenélés” zajlott. Egészen pontosan a döntő valamennyi énekes versenyzője dicsőítő énekeket zengett. De nem maradtak ki az éneklésből a többiek sem.
Talán szokatlan, amikor egy tudósítás nem követi az esemény kronológiáját, de ez a kép, amelyet kezdésként felvillantottam, tökéletesen jellemzi ezt a különleges rendezvényt.
Napjainkban egymást érik a kereskedelmi televíziókban sugárzott különböző tehetségkutató versenyek, amelyeknek döntő többsége azonban nem az EMBER-ről, nem a TEHETSÉG-ről szól, hanem az üzletről. A hitből fakadó, szeretettel átadott, közzétett művészi értékek alig-alig jutnak el hozzánk. Pedig ezekre a ma emberének nagyon nagy szüksége volna.
Ezt felismerve hirdette meg az Egyházmegyei Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház az immáron negyedik egyházmegyei Ki mit tud?-ot. Egy olyan versenyt, amelynek középpontjában az Istentől kapott tehetség áll.
Hogy valós igény hívta életre ezt a kezdeményezést, azt mi sem bizonyítja jobban, hogy a negyedszerre kiírt verseny mindkét előválogatóján és a döntőn is megtelt a terem. Több mint 300 résztvevő 61 produkcióval, 27 településről érkezett az egyházmegye szinte minden tájékáról. A kiváló szakemberekből álló zsűri, - Dombi Mátyásné - óvodapedagógus, a Szent Imre Óvoda vezetője, Gula Miklós - táncpedagógus, Hahn-Kakas István - táncpedagógus, OTP Táncház Díjas néptáncos, Kneifelné Laczkó Krisztina - pedagógus, táncpedagógus, Kremnitzky Géza - zenész, a Hungarikum együttes vezetője, Mayer László - helyettes esperes, plébános, Németh István - az MTA Bölcsészettudományi Kutató központ Zenetudományi Intézet tudományos munkatársa, Sohonyai Edit - író, Fejér Megye Prima díjasa, Tóka Szabolcs - orgonaművész, zenepedagógus, és Vakler Anna - népdalénekes, zenepedagógus, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi tanársegédje, Fejér Megye Prima díjasa - a döntő 31 produkciójából 11-et emelt ki.
Így Kristóf Ágnes - vers-próza; Nagy Barbara Maria - vers-próza; Farkas Csongor - népdal-népzene; Verő Johanna - fuvola; Szabó Anna - hárfa; Juhász Ambrus Ágoston - zongora; a Törökbálinti Katolikus Közösség Gyermekkórusa; a Bicskei Szent László Általános Iskola Gyermekkórusa; a Lélekmentő Kamarakórus; a Kisze-kusza Zenekar - népdal-népzene és a Pákozdi Népdalkör is díjazottak közé került. Számos nagylelkű támogató jóvoltából, - a Székesfehérvári Egyházmegye, az Alba Kultúra Egyházi Alapítvány, a Korona Foltvarró kör tagjai, Satzker Ferencé Piroska képzőművész, a Mórocz Könyvkötészet, Vincze Mátyás papírmerítő, a Ludvig Papírgaléria, Radetzky Jenőné Csilla bútorfestő, a Fehérvári Kézművesek Egyesülete, Kucsera Lászlóné kosárfonó, a Béres Zrt., F. Dőry Magdolna versmondó, Dr István Sarolta - értékes ajándékokat oszthattak ki a versenyzőknek.
Nincsenek azonban ennek a nemes versengésnek vesztesei! Közhelynek tűnik, de mindannyian nyertesek vagyunk. A versenyzők és a nézők is, sőt mi szervezők is. Valamennyien gazdagabbak lettünk. Nem, nem anyagiakban mérve - bár a támogatók jóvoltából idén sem maradtak el a megérdemelt jutalmak. Az igazi kincset egymástól kaptuk. Egymás szívébe rejtettük el azt.
Reméljük, hogy jövőre ismét átélhetjük ezt a csodát, legyen részese Ön is!
Nagy István
rendezvény felelős SZIHMH
Képek: Somogyi Tamás
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk