2015.08.18-án, pénteken Székesfehérváron tartották a III. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivált, Debrecen, Kaposvár, Veszprém és Székesfehérvár katonazenekarainak koncertjével. Az eseményen részt vett Spányi Antal megyés püspök.
A tehetséges fiatal karmester Székesfehérváron példaértékű kulturális életet teremtett, ápolta a magyar zenei hagyományokat, létrehozta a városban a zeneiskolát és a városi dalárdát, zenekarának koncertjeivel meghódította az egész Dunántúlt. A Zichy ligetben ma is álló Zenepavilon rendszeres koncertek, térzenék helyszínévé vált. A székesfehérvári katonazenei hagyományok folytatására méltó utódnak bizonyul a Fricsay díjas Székesfehérvár Helyőrség Zenekar.
Fényképet készítette Simon Erika
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk