2016.06.10. - Igazságszolgáltatás az Alaptörvény tükrében címmel szerveznek konferenciát az Alaptörvény elfogadásának 5. évfordulóján, Székesfehérváron az Igazságügyi Minisztérium és Székesfehérvár Megyei Jogú Város közös szervezésében.
A június 10-i rendezvény Közös sétával kezdődik a Nemzeti Emlékhelyre, délelőtt 9 órakor a II. János Pál pápa térről. Tiszteletadás keretében virágoknak helyeznek el a királyok sírjánál, majd a Városházán 9.30-tól kezdődik a szimpózium. Köszöntőt mond: Vargha Tamás államtitkár, országgyűlési képviselő, Vízkelety Mariann, az IM Igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkára, Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye megyés püspöke, Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere. A konferencián felszólalnak: Gulyás Gergely, az Országgyűlés alelnöke, Balogh Elemér jogtörténész professzor, az Alkotmánybíróság volt tagja. Handó Tünde, az Országos Bírói Hivatal elnöke, Polt Péter Legfőbb Ügyész, Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke, Répássy Róbert országgyűlési képviselő. A zárszót L. Simon László, a Miniszterelnökség Kulturális Örökségvédelemért és Kiemelt Kulturális Beruházásokért felelős államtitkára mondja. Levezető elnök: Vargha Tamás államtitkár, országgyűlési képviselő lesz.
Plakát letöltése:
10606igazsagszolgaltatas_meghivo.pdf (4.6 MB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk