Hitünk és életünk

2014. 09. 03. | 2014. 08. 29.

Vallási magazinunk adásában augusztusi egyházi eseményekre tekintünk vissza.

Nagyboldogasszony vagyis Jézus anyja, Mária mennybevételének napján együtt ünnepeltek a város katolikus hívei a meghívott vendégekkel a Székesegyházban.

Idén 11. alkalommal került átadásra a civil alapítású Szent István Érdemérem és Díj egy példaértékű életet élő, hivatását kiemelkedő szinten végző fehérvári polgárnak. Ezt követően megtekinthetünk a díjazottról egy rövid portréfilmet.

A város féltett, reprezentatív építménye a Szent István Bazilika. A Székesegyházat széles összefogással próbálják menteni a jelenlegi súlyos állapotából.

Tíz éve járnak közös zarándoklatra a székesfehérvári egyházmegye papjai Bodajkra, hogy minden évben együtt erősödjenek meg hitvalló lelkipásztori szolgálatukban.

A Hitünk és Életünk műsora adására 2014. augusztus 31-én, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig szeptember 3-án, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

BPK