Hitünk és életünk

2014. 04. 02. | 2014. 03. 24.

Vallási magazinunk mai adásában a Húsvét szent ünnepére készülünk. Ellátogatunk a fehérvári egyházmegyés pedagógusok nagyböjti lelkigyakorlatára az iszkaszentgyörgyi lelkigyakorlatos házba.

Az édesapák se maradjanak ki a jóból! Az apák napját a 20. század elején kezdték megtartani Magyarországon, június harmadik vasárnapján az anyák napja párjaként. A Katolikus Egyházban egy fontos dátumhoz kötötte a családfők köszöntését, az apák példaképéhez, Szent Józsefhez, Jézus nevelőapjának ünnepéhez.

A Mátraverebély-Szentkúti Nemzeti Kegyhely felújítási munkálatainak tavaly őszi megkezdése óta a búcsújáró hely legféltettebb kincse, a kegyszobor a pesti Szent István-bazilikában vendégeskedett, most, nagyböjtben pedig országjárásra indult. Útjának második állomása Székesfehérvár volt.

Nem szűnik Kaszap István szentéletű kispap tisztelete Fehérváron. A fiatalon meghalt hitvalló sírjához ma is sokan zarándokolnak, hogy kérjék segítségét imáik meghallgatásáért.

Végezetül Spányi Antal megyés püspök húsvétra készítő, nagyböjti gondolatai következnek, böjtről, imádságról, jócselekedetekről.

A Hitünk és Életünk műsora adására 2014. március 16-án, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig március 19-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

BPK