Harmadik egyházmegyei „Ki mit tud?” Székesfehérváron - beszámoló

2015. 05. 30. | | 2015. 06. 02.

 



2015. május 30. - Harmadik alkalommal került megrendezésre a Székesfehérvári Egyházmegye tehetségkutató versenye. A „Ki mit tud?” vetélkedő ismét sokakat megmozgatott, várakozáson felüli siker volt a bemutatott produkciók színvonalának tekintetében is.

A Szent István Művelődési Ház 2015-es rendezvényét a Kaszap István év „Van célom.” mottójával hirdették meg, amelyre sok tehetséges fiatal és idős jelentkezett. Az idén már 75 produkcióval, több mint 500 amatőr és profi előadó vállalta a megmérettetést.

A rendezvény fővédnöke Spányi Antal megyés püspök volt, aki a döntő előtt köszöntötte a fellépőket és a közönséget. Beszédében kiemelte, hogy aki Istentől tehetséget kapott, nem rejtheti el, az Ő dicsőségére használnia kell. Mindazok, akik az előadó művészetekben kiemelkedőt tudnak nyújtani, ajándékba kell adniuk másoknak adottságaikat, talentumaikat.

A versenyen résztvevők neves szakemberekből álló zsűri előtt mutathatták meg ének, népzene, néptánc, vers- és prózamondás, kórus, és hangszeres zenei tudásukat. Akik részt vettek az idei versenyen egyedülálló összefogást tapasztalhattak meg a rendezők, a versenyzők, és támogatóik részéről.

A művészet sokszínűségét bemutató eseménynek mindenki nyertese volt, a döntőbe jutott produkciókat értékes ajándékokkal és a zsűri személyre szóló bíztatásával jutalmazták. Jakubek Ágnes intézményvezető ígérete szerint jövőre is megszervezik, az immár IV. Egyházmegyei „Ki mit tud?” vetélkedőt, a fehérvári egyházmegye területén élőknek, amelynek középpontjában továbbra is az Istentől kapott tehetség, a hitből fakadó, szeretettel átadott művészet áll.

BPK
Fénykép: Somogyi Tamás
Videó: Somogyi Tamás és BPK

Kapcsolódó videóanyag

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk