Fotókiállítás Szent Lászlóról - beszámoló

2017. 09. 23. | | 2017. 09. 27.

 

 

2017. szeptember 23. - A két évvel ezelőtti szép sikerű Szent Erzsébet kiállítása után Dr. Varsányi Katalin most egy másik Árpád-házi szent életébe engedett bepillantást. Szeptember 23-án nyílt meg a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent László termében a saját képeiből a Szent László év tiszteletére összeállított, a lovagkirály életéről és sok országban őrzött emlékeiről szóló fotókiállítása.

A kiállítást Vakler Anna népdalénekes, Székesfehérvár művészeti vezetője nyitotta meg, köszöntőt mondott Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök. A kiállítás célja, hogy a ma embere elé példaképül állítsa a lovagi férfi eszményképet megtestesítő magyar királyt, az egyház szentjét, „Szűz Mária választott vitézét”. 

Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház
Fényképeket készítette: Molnár Viktória

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk