2017. szeptember 23. - A két évvel ezelőtti szép sikerű Szent Erzsébet kiállítása után Dr. Varsányi Katalin most egy másik Árpád-házi szent életébe engedett bepillantást. Szeptember 23-án nyílt meg a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent László termében a saját képeiből a Szent László év tiszteletére összeállított, a lovagkirály életéről és sok országban őrzött emlékeiről szóló fotókiállítása.
A kiállítást Vakler Anna népdalénekes, Székesfehérvár művészeti vezetője nyitotta meg, köszöntőt mondott Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök. A kiállítás célja, hogy a ma embere elé példaképül állítsa a lovagi férfi eszményképet megtestesítő magyar királyt, az egyház szentjét, „Szűz Mária választott vitézét”.
Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház
Fényképeket készítette: Molnár Viktória
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk