Fiatalok együtt, egymásért - beszámoló

2015. 06. 15. | | 2015. 07. 10.

 

 

A „Fiatalok együtt, egymásért” program a Szent Kristóf Házban

2015.06.29. - A székesfehérvári Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézményében az Új Európa Alapítvány által létrehozott KÖSZ! projekt támogatásával valósult meg „A Fiatalok együtt, egymásért”, program.

A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász fenntartásában működő intézmény 2010. márciusában nyitotta meg kapuit, majd az elmúlt évtől, a nappali ellátáson túl, tartós bentlakásos igényt is biztosítanak. Magyar László a Szent Kristóf ház vezetője egyhetes önkéntes munkára hívta a gimnazista fiatalokat, akik természetes nyitottsággal válaszoltak a számukra szokatlan kérésre.

A Szent Kristóf ház munkatársai megmutatták a fiataloknak, hogy a fogyatékos emberek mennyi értéket hordoznak, életük példa lehet sokak számára; erőből, kitartásból, leleményességből. Szeretetnyilvánításból pedig kiemelkedőek.

Mióta törvénybe iktatták a közösségi szolgálatot az érettségizők számára, számos együttműködés jött létre iskolák és diákokat fogadó civil szervezetek, szociális területen tevékenykedő intézmények között. A ciszterci diákok körében kedvező fogadtatásra talált a Szent Kristóf ház meghívása, amelynek célja, hogy az ép fiatalok is átéljék azokat az élethelyzeteket, mindennapi problémákat, ami sérült társaik mindennapjaiban előfordul.

A „Fiatalok együtt, egymásért”, program keretében gimnazista diákoknak lehetőségük volt megtapasztalni sérült társaik életét, színesebbé tenni a fogyatékkal élő fiatalok hétköznapjait.

BPK
Képek: Somogyi Tamás
Videó: Somogyi Tamás és BPK


Kapcsolódó videóanyag

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk