Fiatalok együtt, egymásért

2015. 06. 21. | | 2015. 06. 12.

 

 



2015. június 15-21. - A Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye közösségi szolgálatra várja Ciszterci Szent István Gimnázium diákjait. 12 tanulónak lesz lehetősége színesebbé tenni a fogyatékkal élő fiatalok hétköznapjait.

Mióta törvénybe iktatták a közösségi szolgálatot az érettségizők számára, számos együttműködés jött létre iskolák és diákokat fogadó civil szervezetek, szociális területen tevékenykedő intézmények között. A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász fenntartásában működő Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye többek között a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjait is fogadja. Már több ízben volt lehetőségük megismerni egymást a különleges képességű fiataloknak és a tanulóknak sportnap, közös karácsonyozás és farsangolás keretében.

A nyári szünet kezdetekor újabb lehetőség áll a gimnazisták előtt, hogy megismerjék a fogyatékkal élők mosolyteli, őszinte világát, hogy érzékenyebbé váljanak a nehezebb helyzetben lévők irányában, hogy meglássák, milyen különlegesek és szerethetőek a nappali intézmény ellátottjai. 2015. június 15. és 21. között 12 tanulónak lesz lehetősége színesebbé tenni a fogyatékkal élő fiatalok hétköznapjait. Közös kirándulás, akadályverseny, kézműves foglalkozás, kertészkedés, mind-mind sok élménnyel gazdagítja majd a program résztvevőit. A projekt az Új Európa Alapítvány által létrehozott KÖSZ! Program támogatásával valósul meg.

Molnár László
Korábbi fényképek: Hered Katalin és hzp


Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk