2015. május 17. (vasárnap) - A tömegtájékoztatás világnapját a II. Vatikáni Zsinat jelölte ki (Inter Mirifica,1963), és a pünkösdöt megelőző vasárnapon ünnepelik. Ferenc pápa a világnapra írt üzenetének központi témájául a családot választotta.
„Adjuk hírül, hogy a család az önzetlen szeretetben való találkozás kiemelkedő helyszíne!”
A család a központi témája az Egyház elmélyült reflexiójának és annak a szinódusi folyamatnak, amelynek során a nemrég lezajlott rendkívüli és a következő októberre egybehívott rendes ülésen kerül napirendre. Ebben az összefüggésben célszerűnek tartottam, hogy a következő Tömegtájékoztatási Világnap témája a családhoz kapcsolódjon. A család egyébként az első hely, ahol kommunikálni tanulunk. Ha visszatérünk ehhez a kiindulóponthoz, ez segíthet bennünket egyrészt abban, hogy kommunikációnk hitelesebb és emberibb legyen, másrészt abban is, hogy egy új nézőpontból tekintsünk a családra.
A teljes üzenet elolvasása:
1505papa_tomegtajekoztatas_vn.pdf (108 kB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk