Felújították a bodajki kegytemplomot

2013. 10. 27. | frissítve 2013. 10. 26.

A kép az őszi búcsún készült

Megújult a bodajki Segítő Szűz Mária kegytemplom. A kegyhely kialakulását Szent István királyhoz és Imre herceghez köti a hagyomány. A jelenlegi templomot a kapucinusok építtették 1727-42 között. A kegytemplom ékessége az 1695-ben Bécsben festett Segítő Szűz Mária kegykép.

Október 26-án, szombaton kezdődnek a felújított templom megáldásának ünnepi eseményei.

• 17 órakor a Hang Szín Tér Művészeti Szakközépiskola kiállításának megnyitója lesz a zarándokudvaron. 18 órakor ünnepi szentmise az adakozókért.
  • 19 órakor hangverseny a Szív-Hang kórus fellépésével, orgonán kísér Mórocz Tamás plébános.
  • 20 órakor ünnepélyesen bekapcsolják a kegytemplom új díszkivilágítását.

Az ünnepség október 27-én, vasárnap folytatódik.

• 10 órakor püspöki szentmise, melynek keretében Spányi Antal megyés püspök megáldja a templomot és kiszolgáltatja a bérmálás szentségét. A szentmise után a főpásztor megáldja a zarándokudvaron álló restaurált Patrona Hungariae szobrot.

Az ünnepi események vasárnap délután fejeződnek be.

• 16 órakor a Szent Szűz tiszteletére mondott litániával zárulnak.