Fatimai engesztelő szentmise Alsószentivánon
2016. május 13-án, egyházmegyénk szinte legdélebbi pontján, az alsószentiváni kegyhelyen püspöki szentmisével ünnepeltünk. A gyönyörű, napfényes időben több száz zarándok hallgatta a pécsi megyés püspök, Udvardy György szavait, aki a Szent Szűzről, mint az irgalmasság édesanyjáról beszélt homíliájában. Püspök atya világos, egyszerű gondoltaiból az ima fontossága, a tevékeny szeretet, a keresztény megbocsátás kötelessége kaptak különös hangsúlyt: ha Isten nekünk megbocsátott, kiengesztelődött Krisztusban, nekünk is el kell engednünk "szolgatársunk" tartozását. Hiszem, hogy a jelenlévők bőséges lelki élményekkel gazdagodva köszöntek el a Szűzanyától.
Helter István
plébános
Fényképeket készítette: Márkliné Szegfű Krisztina
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk