Elkészült Szent István király fehérvári vármakettje Dinnyésen

2017. 03. 13. | 2017. 03. 13.



2017.03.13 - A dinnyési Várparkban hétfőn, délután 14.30-kor átadják Szent István király fehérvári vármakettjét. Az ünnepségen Beszédet mond dr. Cser-Palkovics András polgármester, Kulcsár Mihály, a Szent István Király Múzeum igazgatója. Alekszi Zoltán, a Várpark megalkotója felkérésére Spányi Antal megyés püspök megáldja az alkotásokat.

A magántulajdonban lévő szabadtéri kiállítás témája a történelem, célja az értékmentés és az oktatás, különlegessége az egyedi szemléltetés. A parkban ma már csak romokban létező középkori magyar várak (30db) láthatók, kicsinyített változatban, rekonstrukciós elképzelések alapján, anyaghűen (kőből, fából, téglából) megépítve, valósághűen ábrázolva. A várak a történelmi Magyarországot ábrázoló sétányon belül találhatók, eredeti helyükön. Rövid történetük három nyelven olvasható, ugyanígy az összes magyar uralkodó, fejedelem és kormányzó neve és legfontosabb tettei. Emléküket 90 emlékoszlop őrzi a sétány körül.

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk