Elhunyt Molnár Károly

2021. 11. 12. | | 2021. 10. 23.

 



A székesfehérvári püspök az egyházmegye papsága és a rokonság nevében is tudatja, hogy Molnár Károly tb. főesperes, érd. esperes, ny. plébános életének 91., pappá szentelésének 61. évében, 2021. október 23-án szentségekkel ellátva elhunyt az Úrban.

Paptestvérünket, aki 1931. január 9-én született Fülén, 1961. június 18-án szentelték az egri főegyházmegye papjává.

Káplánként szolgált a pétervásárai (1961-64), a jászberényi Nagyboldogasszony (1964-66), a gyöngyös-felsővárosi (1966-1970), és a hevesi (1970-1973) plébániákon. 1973-1983 között Tiszagyulaháza, 1983-1984 között Vámosgyörök plébánosa volt. 

1985-ben inkardinálta a székesfehérvári egyházmegye. Plébánosként szolgált Előszálláson 1984-1986 között, majd Bodajkon volt plébános a 2008-ban történt nyugállományba vonulásáig. 1992-től Fehérvárcsurgó híveit is pasztorálta.

Nyugdíjas éveit a székesfehérvári Országos Papi Otthonban töltötte, és amíg egészsége engedte, segítséget nyújtott a székesfehérvári hívek lelkipásztori szolgálatában. 

1986-ban címzetes esperesi, 1997-ben tiszteletbeli főesperesi kitüntetést nyert. 1995-2004 között a Szűz Máriáról nevezett bodajki kerület esperese volt.

Paptestvérünk lelki üdvösségéért 2021. november 12-én (péntek) 10 órakor mutatunk be szentmisét a Bodajki Kegytemplomban.

Paptestvérünk földi maradványait a szentmise után a Bodajki Kegyhely urnatemetőjében helyezzük el.

A gyászjelentés letölthető:   molnar_karoly_gyaszjelentes.pdf (402 kB)

„Jézusom, ha jön a végnap,
ismerj engem magadénak!”
(SzVU 70.)


© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk