A székesfehérvári püspök az egyházmegye papsága és a rokonság nevében is tudatja, hogy Molnár Károly tb. főesperes, érd. esperes, ny. plébános életének 91., pappá szentelésének 61. évében, 2021. október 23-án szentségekkel ellátva elhunyt az Úrban.
Paptestvérünket, aki 1931. január 9-én született Fülén, 1961. június 18-án szentelték az egri főegyházmegye papjává.
Káplánként szolgált a pétervásárai (1961-64), a jászberényi Nagyboldogasszony (1964-66), a gyöngyös-felsővárosi (1966-1970), és a hevesi (1970-1973) plébániákon. 1973-1983 között Tiszagyulaháza, 1983-1984 között Vámosgyörök plébánosa volt.
1985-ben inkardinálta a székesfehérvári egyházmegye. Plébánosként szolgált Előszálláson 1984-1986 között, majd Bodajkon volt plébános a 2008-ban történt nyugállományba vonulásáig. 1992-től Fehérvárcsurgó híveit is pasztorálta.
Nyugdíjas éveit a székesfehérvári Országos Papi Otthonban töltötte, és amíg egészsége engedte, segítséget nyújtott a székesfehérvári hívek lelkipásztori szolgálatában.
1986-ban címzetes esperesi, 1997-ben tiszteletbeli főesperesi kitüntetést nyert. 1995-2004 között a Szűz Máriáról nevezett bodajki kerület esperese volt.
Paptestvérünk lelki üdvösségéért 2021. november 12-én (péntek) 10 órakor mutatunk be szentmisét a Bodajki Kegytemplomban.
Paptestvérünk földi maradványait a szentmise után a Bodajki Kegyhely urnatemetőjében helyezzük el.
A gyászjelentés letölthető:
molnar_karoly_gyaszjelentes.pdf (402 kB)
„Jézusom, ha jön a végnap,
ismerj engem magadénak!”
(SzVU 70.)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk