Elhunyt Lengyel Sándor atya

2015. 05. 15. | | 2015. 05. 05.

 

 

A székesfehérvári püspök az egyházmegye papsága és a rokonság nevében is tudatja, hogy Lengyel Sándor c. kanonok, püspöki tanácsos, ny. plébános, Pázmánd díszpolgára életének 90., pappá szentelésének 61. évében, 2015. május 4-én szentségekkel ellátva elhunyt az Úrban.

Paptestvérünk 1925. november 19-én született Budapesten. Pappá 1954. június 27-én Székesfehérvárott szentelték. Papi szolgálatát Kápolnásnyéken kezdte 1954-55 között, mint kántor-káplán. Káplán volt Előszálláson 1955-56, kántor-káplán Nagylángon 1956-59, Perkátán 1959-62, hitoktató Tökölön 1962-66 között. Plébánosi kinevezését 1966-ban kapta Pázmándra, ahol 43 éven keresztül szolgálta hűséges lelkipásztori szeretettel a pázmándi és verebi híveket.

2009-ben vonult nyugállományba és az Országos Papi Otthon lakója lett. Esperes volt 1977-98 között. Papi szolgálata elismeréseként püspöki tanácsosi címet 1977-ben, címzetes kanonoki kinevezést 1990-ben kapott.
    
Paptestvérünk lelki üdvösségéért 2015. május 15-én (péntek) 16 órakor mutatunk be szentmisét a Pázmándi plébániatemplomban. A szentmise után földi maradványait a pázmándi temetőben helyezzük örök nyugalomra.

„A jó harcot megharcoltam,
a pályát végigfutottam,
a hitet megtartottam.”
2Tim 4,7

Gyászjelentés letöltése:  1505lengyelsandor_gyaszjelentes.pdf (93 kB)

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk