A Veszprémi Főegyházmegye érseke, papsága és az elhunyt hozzátartozói Isten akaratát elfogadva, az örök élet hitével tudatják, hogy Dr. Szendi József, a Veszprémi Egyházmegye századik püspöke és a Veszprémi Érsekség első érseke, nyugalmazott érsek 2017. július 23-án, vasárnap, kora délután, hosszantartó szenvedés után, a betegek szentségével megerősítve visszatért a Mennyei Atyához.
Nyugalmazott főpásztorunk lelki üdvéért az engesztelő szentmiseáldozatot 2017. július 31-én, hétfőn délelőtt 11 órakor mutatjuk be a Szent Mihály Bazilika Főszékesegyházban, földi maradványait a szentmise után, a Bazilika altemplomában helyezzük örök nyugalomra.
Gyászjelentés:
SzendiJozsefGyaszjelentes.jpg (2.2 MB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk