Egyházmegyei gyűjtés

2017. 05. 07. | 2017. 01. 02.

 

Egyházmegyénk hagyományos gyűjtése Húsvét 4. vasárnapján, azaz május 7-én lesz.

Az idei évben az egyházmegyei gyűjtést az alsószentiváni Fatimai kegyhely felújítására fordítjuk.

Shvoy Lajos székesfehérvári püspök Alsószentivánon 1950. december 30-án megáldotta a Portugáliából kapott Fatimai Szűz Mária kegyszobrának hiteles másolatát. Ezzel létrehozta a Fatimai Boldogságos Szűz Mária első magyarországi kegyhelyét. A jelenések 100. évfordulójára a kegyhely teljes megújításával szeretnénk új lendületet adni Szűz Mária tiszteletének. A gyűjtés meghirdetésével lehetőséget szeretnénk biztosítani híveinknek, hogy még jobban magukénak érezhessék kiemelt zarándokhelyünket.

 

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk