Egyházmegyénk hagyományos gyűjtése Húsvét 4. vasárnapján, azaz május 7-én lesz.
Az idei évben az egyházmegyei gyűjtést az alsószentiváni Fatimai kegyhely felújítására fordítjuk.
Shvoy Lajos székesfehérvári püspök Alsószentivánon 1950. december 30-án megáldotta a Portugáliából kapott Fatimai Szűz Mária kegyszobrának hiteles másolatát. Ezzel létrehozta a Fatimai Boldogságos Szűz Mária első magyarországi kegyhelyét. A jelenések 100. évfordulójára a kegyhely teljes megújításával szeretnénk új lendületet adni Szűz Mária tiszteletének. A gyűjtés meghirdetésével lehetőséget szeretnénk biztosítani híveinknek, hogy még jobban magukénak érezhessék kiemelt zarándokhelyünket.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk