Csepelen felavatták Jerzy Popiełuszko emlékművét - beszámoló

2017. 09. 17. | | 2017. 09. 20.

 

 

2017. szeptember 17. - Felavatták és megszentelték a hetven évvel ezelőtt született boldog Jerzy Popiełuszko vértanúpap emlékművét a Sport Szabadidő és Rendezvény Központban szeptember 17-én. Az avatóbeszédet Németh Szilárd országgyűlési képviselő tartotta, az emlékművet pedig Spányi Antal püspök szentelte meg. Az eseményen részt vett Borbély Lénárd polgármester, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármesterek, Jerzy Snopek, Lengyelország budapesti nagykövete, dr. Csúcs Lászlóné, az Országgyűlés lengyel nemzetiségi szószólója. Az emlékművet Sárosi Tibor csepeli szobrász alkotta.

Jerzy Popiełuszko a zsarnok hatalommal szemben, az igazságot soha el nem hallgatva kereste fel a letartóztatott személyek családjait, hogy vigasztalja a szenvedőket, reményt adjon az elcsüggedettek széles rétegének, lelki és anyagi segítséggel könnyítse a megélhetési terhekkel küszködőket. "A rosszat jóval győzd le" – hangoztatta.

Spányi Antal püspök méltatta Jerzy Popiełuszkot, aki felemelte szavát a kommunista hatalom embertelensége ellen, s akinek a kiállása példaként szolgál. Az emlékmű felszentelése után a jelenlévők mécseseket helyeztek el a szobornál.

Az ünnepség részeként megkoszorúzták a haranglábat is.

Forrás és teljes cikk: csepel.hu

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk