Brückner Ákos Előd O.Cist. atyát is kitüntették nemzeti ünnepünk alkalmából - beszámoló

2021. 08. 19. | 2021. 08. 21.


 

Egyházi személyeket tüntettek ki nemzeti ünnepünk alkalmából

2021.08.19. - Augusztus 19-én a nemzeti ünnepünk alkalmából Áder János köztársasági elnök által adományozott kitüntetéseket Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes adta át Budapesten, a felújított kármelita kolostorban.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült több mint fél évszázada elkötelezetten, a kommunista elnyomás idején is rendíthetetlen elhivatottsággal végzett lelkipásztori szolgálata, valamint példaértékű oktató-nevelő és közösségépítő tevékenysége elismeréseként Brückner Ákos Előd ciszterci szerzetes, a székesfehérvári Nagyboldogasszony-Nepomuki Szent János-plébánia plébánosa.

A teljes cikk a Magyar Kurír Katolikus Hírportálon olvasható: magyarkurir.hu

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk