Egyházi személyeket tüntettek ki nemzeti ünnepünk alkalmából
2021.08.19. - Augusztus 19-én a nemzeti ünnepünk alkalmából Áder János köztársasági elnök által adományozott kitüntetéseket Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes adta át Budapesten, a felújított kármelita kolostorban.
A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült több mint fél évszázada elkötelezetten, a kommunista elnyomás idején is rendíthetetlen elhivatottsággal végzett lelkipásztori szolgálata, valamint példaértékű oktató-nevelő és közösségépítő tevékenysége elismeréseként Brückner Ákos Előd ciszterci szerzetes, a székesfehérvári Nagyboldogasszony-Nepomuki Szent János-plébánia plébánosa.
A teljes cikk a Magyar Kurír Katolikus Hírportálon olvasható: magyarkurir.hu
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk