Boldog Gizella Óvodánk püspöki áldásban részesült - beszámoló

2022. 09. 15. | | 2022. 09. 16.

 

 

 

Boldog Gizella Óvodánk püspöki áldásban részesült
„Örömujjongástól és énektől hangosak az igazak sátrai.” Zsolt 118,15

2022.09.15. - Nagy örömmel éltük meg az idei ősz szeptemberi tanévkezdésében, hogy a kegyhely szomszédságában lévő egykori alapítványi fenntartásban működő Törpe Ovi, Boldog Gizella Óvoda néven Egyházmegyénk oktatási intézményévé vált.

Szeptember 15-én megyéspüspök atya áldásban részesítette az intézményt, meghívott vendégeink jelenlétében, óvodásaink műsora és a köszöntők elhangzása után. Püspök atya örömét fejezte ki, hogy Egyházmegyénk gyarapodott újabb oktatási intézménnyel, megköszönve a dolgozóknak, szülőknek a bizalmat, kérve a nevelőktől, hogy a gyerekek örömteli, áldásos napokat élhessenek meg a mindennapokban.

A lassan 30 éves múltra visszatekintő Törpe Ovi mindennapjaiban is meghatározó szerepe volt a vallási nevelésnek, a keresztény értékrend átadásának. A fenntartóváltással azonban a vallási nevelés nemcsak részévé, hanem alapjává vált az óvodai nevelésnek. Egyházmegyénk, a Székesfehérvári Egyházmegye a 21 oktatási intézményével, kellő tapasztalattal bír az oktatás szervezésének, fenntartásának, irányításának területén. Egyházmegyénk oktatási intézményei egy közösséget alkotva élhetik meg a szakmai irányítás-segítésnyújtás mindennapokban jelentkező előnyeit.

Boldog Gizella Óvodánk névválasztásában komoly jelentőséggel bírt a szomszédos kegyhelyünk alapításának eredete, miszerint a Magyar Szent Család: Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre gyakorta elzarándokolt Bodajkra, ahol kápolnát építve imádságba helyezték nemzetünket, családjukat. Az óvodával szemben a Magyar Szent Család bodajki zarándoklatának szoborcsoportja látható, mely jó lehetőség lesz az óvodába járó gyerekeknek a „kézzelfogható” megemlékezésre, Boldog Gizella kultuszának helyi erősítésére. Boldog Gizelláról fennmaradt emlékek Szent István halála után, mint passaui apátnő mutatják be a megözvegyült királynőt, ki kolostorában felkarolt lányokat, tanítva, nevelve személyesen őket a keresztény életre. Példája segítsen minket is, hogy ne csak szavunkkal, hanem életünkkel is tegyünk tanúságot keresztény hitünk fontosságáról.

Óvodánk mindennapjaiban jelentős helyet foglal majd el a szomszédos kegyhellyel való kapcsolat, a közös programok, a kegyhely megismerése, mely teret ad majd a gyerekprogramoktól kezdve egészen a gyerekszentmisékig, évzáró Te Deum-ig az óvoda közösségének.

Óvodánk épületét Bodajk város bocsátotta az Egyházmegyénk rendelkezésére egészen addig, míg nevelő-oktató munka folyik abban. Jelenleg 4 csoportban 101 kisgyermek járhat intézményünkbe, abban a szerencsés helyzetben, hogy minden pedagógusi állás betöltött jelenleg az intézményben. Köszönjük a dolgozóknak, szülőknek, hogy átvétel után is bizalommal folytathatjuk velük a munkát, nevelést. Öröm látni, hogy egyre többen érdeklődnek az intézmény iránt, ahol reményeink szerint a gyerekeik nevelésén, mindennapi örömükön keresztül megkapják tőlünk a keresztény élet alapjait.

Köszönjük Püspök atyának az átvételt, Egyházmegyénknek a precíz szakmai irányítást, segítségnyújtást az átvételben és a mindennapok működtetésében. Nagy öröm volt a szeptemberi megnyitó ünnep, különösen is a gyerekek meghatóan szép műsora, a közös imádság és áldás. Így valóban elmondhattuk, hogy „örömujjongástól és énektől lett hangos az igazak sátra”! (vö. Zsolt 118,15)

Deo gratias!

Mórocz Tamás
plébános, püspöki biztos

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk