Az élet és a teremtett világ védelme - sajtótájékoztató

2017. 04. 18. | | 2017. 04. 12.

 




2017. április 18-án, kedden 10 órára kerül sor a Székesfehérvári Püspöki Palotában Az élet és a teremtett világ védelme a Székesfehérvári Egyházmegyében sajtótájékoztatóra, mely a „Reményben élve” élet- és teremtésvédelmi programot mutatja be a székesfehérvári egyházmegyében.

A programot Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, Spányi Antal megyés püspök, Hajdu Ferenc provikárius, és Smohay András művészettörténész mutatja be.

Köszöntőt mond: Róth Péter Székesfehérvár alpolgármestere

Spányi Antal megyés püspök 2003-ban indította el a Lélegezzünk együtt a világgal programját a Székesfehérvári Egyházmegyében, amelynek keretében a főpásztor szociális intézményeket alapított, iskolákat vett át, a rászorulók megsegítésére civil szervezetekkel kötött együttműködési szerződéseket. A családi élet védelméért tett hathatós lépések után egy újabb kezdeményezés kerül bemutatásra a gyermekek megszületéséért.

Az egyházmegye az élet védelme mellett a teremtett világ iránti Istentől kapott felelősségét érezve is támogatja egy új szemléletmód, egy új életstílus kialakítását is. A tájékoztatón a kormány által támogatott elektromos autó és a természetvédelmi szempontok szerint átalakított püspöki kertet szakmai bemutatóval tekinthetik mega sajtó munkatársai.

Megjelenésére feltétlen számítva!

  1704remenybenelve.pdf (5.2 MB)

Bertáné Pintér Katalin
sajtóreferens
+36 30 641 6252
bertane@szfvar.katolikus.hu

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk