Az egyházmegye papnövendékei a Szent Három Napon - beszámoló

2015. 04. 04. | | 2015. 04. 04.

 

 

"Az áldozatos szolgálatra kell készülnötök!"

Az elmúlt évek hagyományait követve, Spányi Antal megyés püspök atya a nagyhét során Székesfehérvárra hívta az egyházmegye papnövendékeit. A főpásztor fontosnak tartja, hogy a kispapok minél jobban megismerkedjenek az egyházmegye papságával, élő hagyományaival, és maguk is szolgáljanak legfőbb ünnepnapjainkon. Személyes találkozó keretében a helyes papi lelkületről és szolgálatról beszélgetett a növendékekkel. Kiemelte, hogy a krisztusi papság szolgáló papság, amely Krisztusból él és Krisztusra mutat.

Fontos, hogy az igehirdetésben, a liturgiában és az emberek szolgálatában az Egyházat képviselő, egyszerű és hiteles pap jelenjék meg. A húsvéti jókívánság részeként a főpásztor Kaszap István portréjával is megajándékozta kispapjait.

Ugrits Tamás




A Szent Három Nap liturgiáiban való részvétel:

 


Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk