2015. június 6-án, szombaton a zsámbéki Keresztelő Szent János születése templomban vesperással, majd szentmisével ünnepelte alapítóját, Szent Norbertet a premontrei rend. A főcelebráns Spányi Antal megyés püspök volt.
A premontrei rend célja az ősi feladat megvalósítása: "Contemplata vivere et aliis tradere!" Vagyis: a liturgikus- és magánimából, a Szentírás olvasásából nyert tapasztalatok szerint szeretnének élni, és ugyanezen kincsek által szeretnének másokat éltetni.
Fényképeket készítette Ugrits Tamás és Fejér Gábor Tamás
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk