Alapítóját ünnepli a premontrei rend Zsámbékon - beszámoló

2015. 06. 06. | | 2015. 06. 07.

 



2015. június 6-án, szombaton a zsámbéki Keresztelő Szent János születése templomban vesperással, majd szentmisével ünnepelte alapítóját, Szent Norbertet a premontrei rend. A főcelebráns Spányi Antal megyés püspök volt.

A premontrei rend célja az ősi feladat megvalósítása: "Contemplata vivere et aliis tradere!" Vagyis: a liturgikus- és magánimából, a Szentírás olvasásából nyert tapasztalatok szerint szeretnének élni, és ugyanezen kincsek által szeretnének másokat éltetni.

Fényképeket készítette Ugrits Tamás és Fejér Gábor Tamás


Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk