2017. december 2-án, szombaton 19 órakor, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház és a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány társadalmi érzékenyítés és szemléletformálás céljából teljes körűen akadálymentesített színházi előadást szervez Székesfehérváron, a Fogyatékossággal Élő Emberek Világnapja alkalmából, melynek védnöke Spányi Antal megyéspüspök. 2017-ben a Világnapon a székesfehérvári Vörösmarty Színházban Neil Simon "Pletykák" című darabjával készülünk, mely előadást már a tavalyi évadban is bemutatott a székesfehérvári Vörösmarty Színház, Szikora János rendezésében. Programuk legfőbb értéke – a tavalyihoz hasonlóan - egy olyan fizikai és info-kommunikációs (autizmus, értelmi fogyatékos, hallássérülés, látásérülés) szempontból egyaránt akadálymentesített színházi előadás megvalósítása, amely Magyarországon példaértékű. Mindezzel a program az egyenlő esélyű részvétel megteremtésén túl a társadalmi befogadás előmozdítását is segíti.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk