A vértessomlói Sarlós Boldogasszony templom búcsúja - gyermekeket váró, hordozó családok megáldása

2013. 07. 07. | 2012. 10. 11.

Időpont: 10 h 00 (előtte fél 10-től körmenet)
Helyszín: Vértessomló Sarlós Boldogasszony templom

szentmisén résztvevők sokasága

A Vértessomló Sarlós Boldogasszony templomban ünnepi szentmisét idén Hajdu Ferenc provikárius atya tartja. Különösen is hívjuk azokat a családokat, akik gyermekáldásra várnak, vagy gyermek születésére készülnek. A szentmise keretében elsősorban őértük imádkozunk, a Gyermeket hordozó Szűz Mária közbenjárását kérve ők áldásban részesülnek.

A szentmise előtt a hagyomány szerint a falu kápolnájától templomi és történelmi zászlókkal érkeznek a környékbeli zarándokok Vértessomlóra, a falu közepétől népviseletbe öltözötten, körmenetben vonulnak a kegytemplomhoz. A zarándoklaton közös imádságba foglalják mindazokat, akik gyermekeket szeretnének. A megyéspüspök kéri a híveket, vegyenek részt minél többen a búcsún, hogy együtt imádkozhassanak erre a szándékra.

Vértessomló több száz éve kiemelkedő kegyhelye a Boldogságos Szűz Máriának, ahol egyre többen veszünk részt a közös imádságban.

"Hívom a gyermekáldásra várókat, kisgyermekeket nevelőket, hogy  Vértessomlón imádkozzunk közösen, hogy Isten áldása legyen velük és rajtuk, és hogy minden  megfogant életet áldásként fogadjanak és szeretetben neveljenek  a családok."

Korábbi évek beszámolói:

< 2020. augusztus >