A Táborkereszt újságban megjelent cikk a székesfehérvári Kaszap-miséről és Prohászka kiállításról
2022.06.03. - Érdekes, hogy némely cserkész ünnepek milyen egyházi ünnepekkel esnek egyazon napra. Amikor február 22-én BiPi és felesége, Olave születésnapján gyűlünk össze szentmisére, az egyházi liturgia szerint Szent Péter székfoglalásának ünnepét üljük. Március 25-e Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe. Ezen a napon a székesfehérvári Prohászka-templomban a püspöki szentmisén évről évre megemlékezünk Kaszap István születésnapjáról. A 2015-ös emlékév óta a boldoggá avatás előkészületeképpen ezek a megemlékezések egyre nagyobb hangsúlyt kapnak. A korábbi években is voltak cserkészek mind a decemberi, a halála évfordulóján, mind a márciusi Kaszap-misén, idén azonban a fehérvári ciszterci gimnázium cserkészcsapatán kívül általános iskolások és hittanosok is részt vettek a szentmisén. Miért fontos a fiataloknak, különösen pedig nekünk, cserkészeknek a Kaszap Istvánra való emlékezés? Erre a kérdésre a szentmise folyamán több választ is kaptunk (...)
A teljes cikk elolvasható a letölthető dokumentum 8. oldalától a 13. oldaláig:
taborkereszt2022punkosd.pdf (6.3 MB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk