A Szent István Művelődési Ház decemberi programjai - beszámoló

2013. 11. 28. | | 2013. 12. 03.

Adventre és karácsonyra hangolva folytatódnak a Szent István Művelődési Ház gyermekeknek és felnőtteknek szóló film, zenei, irodalmi és a hitéletet támogató programjai. Jakubek Ágnes igazgatónő beszélt a sokszínű előadásokról, a karácsonyváró rendezvényekről és felhívta a figyelmet a Művelődési Ház fotópályázatára érkezett művek kiállítására, a Mária kegyhelyek egyházmegyénkben és Európa területén témában.

Szenczi Jánosné a Fehérvári Kézművesek Egyesületének elnöke bemutatta a Betlehemi szép csillag kiállítás pályázati anyagát. Molnár Viktória programszervező a zenei programokra hívta fel a figyelmet: ilyen a „Mikulás napján” címmel a dalmesterek zenés műsora vagy a hagyományos Adventi Jótékonysági est. Bejelentette Rákász Gergely karácsonyi orgonakoncertjét valamint Érdi Tamás jótékonysági zongoraestjét és a Hungaricum együttes műsorát. Beszélt M. Tóth István Székely Bertalan-díjas festőművész művészeti albumának bemutatójáról.

Béres Miklós programszervező ismertette a filmklubban vetítésre kerülő Szent Ferenc és Klára életét bemutató „A szeretet köteléke” - című olasz kétrészes filmet.

Az eseményekről bővebb információ a Székesfehérvári Egyházmegye honlapján a www.szentistvanmuvelodesihaz.hu webhelyen található valamint személyesen is érdeklődni lehet a Művelődési Ház munkatársaitól a 22-502-887-es telefonszámon.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK