A Szent Imre iskolások Te Deuma Fehérváron - beszámoló

2015. 06. 17. | | 2015. 06. 18.

 

 

 

2015.06.17. - A Székesegyházban ünnepi szentmisével zárult a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda tanéve. A hálaadást Ugrits Tamás iskola biztos tartotta, aki a diákok, szülők, és pedagógusok körében mondott köszönetet Istennek az elmúlt évért.

 „Hálát adni jöttünk össze az elmúlt év kegyelmeiért, hálát adni azért, hogy Isten mindent megbocsát, mulasztásainkat, vétkeinket, amelyeket egymás ellen elkövettünk, hálát adni az örömökért, a szünidőért, a pihenésért.” - mondta Ugrits Tamás püspöki biztos a fehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda Te Deumán a székesfehérvári bazilikában tartott szentmisében.

Isten mindig velünk van, tette hozzá Tamás atya, nem hagy el bennünket, akkor sem, amikor egy időre elhagyjuk az iskolát. Azt kívánta, hogy a nyári pihenés után a következő évben is áldás legyen a tanévben végzett munkán, lelki értelemben is sikerüljön megvalósítani a kitűzött célokat.

A tanulók a hívek könyörgésében imádkoztak tanáraikért, osztálytársakért, szüleikért és barátaikért, megköszönve állandó támogatásukat, a jobb tanulmányi eredmény eléréséért. Hálát adtak Istennek, hogy tudásban és hitben is növekedtek az elmúlt tanévben.

Csák Lajos igazgató visszatekintett 5 éves vezetői munkájára, amelynek legfontosabb eredményének a megszépülő iskolát, a tanításban bevezetett új szakmai programokat tartotta. Legfőbb értéke az intézménynek, hogy a gyermekek örömmel járnak iskolába, számos eredményt értek el tanulmányi versenyeken. - mondta az igazgató. Megköszönte a szülők egész éves segítségét és külön megköszöntötte Ugrits Tamás püspöki biztos eredményes lelki nevelését, amellyel nagyban hozzájárult az iskolai év sikereihez.

A tanévzáró beszéd után következett a nevelőtestületi dicséretek kiosztása, valamint a kiemelkedő hitéleti tevékenységért adott jutalomkönyvek átadása. Az ünnepség végén Ugrits Tamás atya és az iskolaigazgató is tartalmas, élményekben gazdag nyarat kívánt a gyermekeknek.

BPK
Fényképeket készítette Nagy Anikó
Videó: Somogyi Tamás és BPK

 

Kapcsolódó videóanyag

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk