„Vidáman, tanulásra készen térjetek vissza!”
A Szent Imre Iskolások Te Deum-a Székesfehérváron
A székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola tanévzáró hálaadó ünnepét a Székesegyházban tartották. Az szentmisében Spányi Antal megyés püspök személyes hangú beszédében arra bíztatta a diákokat, mondjanak köszönetet Istennek adottságaikért, a képességeikért, a tehetségükért, amelyet tanulmányaik során fejleszthetnek, kibontakoztathatnak. Adjanak hálát szüleiknek, tanáraiknak és a diáktársaknak, hogy együttműködésükkel szeretetteljes légkörben, eredményesen folyhatott az oktatás az iskola falai között. „Ideje van a pihenésnek most. Azt kívánom, hogy testben, lélekben és szellemiekben is tartalmasan töltsétek a szünidőt, hogy ragyogó szemmel térjetek vissza és álljatok megújult erővel a következő tanév elé!” - hangzott el a beszédben.
A szentmise végén Ugrits Tamás püspöki biztos mondott köszönetet a főpásztornak, hogy a székvárosban működő intézmény munkáját egész évben figyelemmel kísérte és támogatta.
A hálaadás befejezéseként Csák Lajos igazgató értékelte az évet. Örömmel jelentett be a számos kiváló tanulmányi eredményt, versenyeredményeket, amelyek megyei és országos elismerést szereztek az iskolának, és a diákoknak. A 259 tanulóból, 30 kitűnő, 53 jeles minősítést kapott és jövőre ismét növekszik a tanulók létszáma. A számok mögött a szülők elismerése, bizalma és támogatása van. „Egy iskola felépítéséhez, felemeléséhez nemcsak a tanulási hetek erőfeszítései, hanem az iskola mögött álló közösség is kell.”- hangzott el a beszédben. Csák Lajos azt is elmondta, hogy az eredmények igazolják, a gyermekeknek jó helyük van az iskolában.
A gyerekekhez szólva hangsúlyozta még, hogy bár a szünidőben fellazulnak a tanévben megszokott szabályok, ne feledkezzenek el az Isten és egymás iránti szeretetükről. „Szerezzetek hasznos és tartalmas élményeket, töltődjetek fel, hogy vidáman, tanulásra készen térjetek vissza hozzánk.” - mondta végül az igazgató.
A tanévzáró végén az intézményvezető köszönetet mondott a megyés főpásztornak az anyagi és erkölcsi támogatásért, amelyben az iskola közössége részesül. Megköszönte Ugrits Tamás atyának, hogy vezetésével az iskola missziót végezhet a lelki élet, a hitbeli fejlődés terén, így a tanulók közül sokan válnak elsőáldozókká, bérmálkozókká.
Az igazgató az ünnep zárásaként több mint húsz gyermeknek kiosztotta a nevelőtestületi dicséreteket, a kiemelkedő teljesítményekért adott jutalomkönyveket.
Fényképeket készítette Nagy Anikó
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk