Az alábbiakban a Székesfehérvári Egyházmegye nyilatkozatát adjuk közre.
Megdöbbenve olvastuk, hogy a tegnapi napon nagyszámú médium a köznyilvánosság elé tárta, miszerint „a székesfehérvári (szélsőjobboldali) felvonulásban a katolikus egyház is szerepet vállalt...”.
Ez az állítás nem felel meg a valóságnak, az egyház semmiféle szerepet nem vállalt a rendezvényben.
Az sem felel meg a valóságnak, hogy a 2016. február 6-án, a szokásosan este 6 órakor bemutatott szentmise a székesfehérvári bazilikában a rendezvény része volt. A plébánia rendjébe illeszkedő misén sem demonstráció, sem a liturgia megszokott rendjétől eltérő felszólalás nem volt. A katolikus egyháznak joga és kötelessége a liturgikus szabályoknak és előírásoknak megfelelően minden elhunytért, az elhunyt hősökért is szentmisét felajánlani, az örök üdvösség elnyerése reményében.
Nyilatkozatunk célja, hogy az igazság megismertetésével a megbékélést szolgáljuk.
Visszautasítunk minden olyan törekvést, amely a katolikus egyház, valamint Fehérvár hívő és jószándékú polgárai ellen irányul.
A valótlan tartalmú tájékoztatástól az egyházmegye határozottan elhatárolja magát.
Székesfehérvári Egyházmegye
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk