A maroshegyi Szent Kristóf templom búcsúja - beszámoló

2022. 07. 25. | | 2022. 07. 26.

A maroshegyi Szent Kristóf templom búcsúja

2022.07.25. - A székesfehérvári Szent Kristóf plébánia közössége szeretettel várta a híveket az útonlevők, a gépkocsivezetők és a templom védőszentjének búcsúnapján. A programok gyerekfoglalkozásokkal már reggel megkezdődtek. Rajmund atya a nap folyamán nemcsak szellemi táplálékot adott nekünk, hanem az ebédet, babgulyást is ő készítette. Az ünnepi szentmise előtt versösszeállítást hallhattunk Döry Magdolna, Radnóti díjas versmondótól. Természetesen Szent Kristóf legendával és versekkel készült ünnepünkre.

17.30-tól kezdődött templomunkban a zenés áhítat, melyen az ökumenikus kórus énekelt. Dóczi István vezényelt, az orgonánál pedig Tóka Szabolcs volt. Demeterné Polczer Erzsébet és barátainak koncertjét hallhattuk. Erzsike 50 éve templomunk kántora. Csokor virággal és pár kedves szóval köszöntük meg az 50 éves szolgálatát. Az egyházközség nevében Jancsó Ferenc, a képviselőtestület elnöke mondott köszönetet. A koncert végén elhangzott Tóka Szabolcs Szent Kristófról írt műve, melyet Ő is kísért orgonán.

A teljesen megtelt templomban Rajmund atya mutatta be az ünnepi szentmisét, majd a népes gyülekezet zászlóink és gyermeküket a nyakukon hordozó apukák kíséretében ment ki a templomból. Rajmund atya a templom előtt és a vásártéren megáldotta a közlekedési eszközöket és a használóikat. A búcsú programja agapéval zárult..

Jancsó Ferenc
a képviselő testület elnöke