A Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét vette át Spányi Antal püspök
2020.09.07. – Spányi Antalnak, a Székesfehérvári Egyházmegye megyés püspökének, a Katolikus Rádió vezérigazgatójának adományozták a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét a magyar építészet értékeinek gyűjtése, publikálása során kifejtett tevékenységéért.
A Magyar Művészeti Akadémia az egyes művészeti és a művészetet támogató területeken végzett kiemelkedő, illetve tartósan magas színvonalú tevékenység elismeréseként köztestületi állandó díjakat adományoz minden évben.
A Díjszabályzat értelmében a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmében részesíthető az a személy vagy szervezet, aki munkájával, anyagi támogatásával, egyéb adományával vagy tevékenységével hozzájárult a magyar kultúra és művészet társadalmi elismertségének emeléséhez.
A díj ünnepélyes átadását a Pesti Vigadó Dísztermében tartott ünnepi közgyűlés keretében tartották
Laudáció letöltése:
2009spanyi_laudacio.pdf (73 kB)
Berta Kata
Képek: Magyar Művészeti Akadémia
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk